728x90ad
VV Steenbergen

Joost Brok: 1 van de 4 musketiers van zaterdag4

We spreken met Joost Brok, 1 van de gevreesde 4 aanvallers van Steenbergen zaterdag4, dat afgelopen seizoen furore maakte. Liefst 56 competitietreffers werden al gemaakt door dit viertal, Guillaume Spinhoven voerde de lijst aan met 15, hierna zaten Jasper van Pelt en Joost met 14 en Joey Blanker met 13 hem flink op de hielen. Dit op een totaal van al liefst 76 treffers in 13 duels.

‘Dit is natuurlijk ook wel een kleine onderlinge competitie, zeker na het duel hebben we het er vaak over om te kijken of er verschuivingen zijn. Tijdens het duel is het veel belangrijker om te winnen, daarnaast hebben we ook even zo veel assists op elkaar, niemand wordt zelfzuchtig, mogelijk ook omdat we allemaal genoeg scoren zodat we elkaar het blijven gunnen.’

Joost was zelf met ook nog 6 bekertreffers de leider in het totale klassement. ‘We vonden het absoluut jammer dat de kwartfinale van het bekertoernooi niet meer door kon gaan, hoewel we het natuurlijk heel goed begrijpen. Bij SC Welberg zaterdag3 kennen we enkele jongens uit Steenbergen en het zou natuurlijk ook prachtig zijn om de finale te halen.’ Iets dat een groot deel van het team enkele jaren terug ook deed, in Yerseke wonnen ze toen de bekerfinale als JO19-2.

Joost, in het dagelijkse leven werkzaam bij 100%Voetbal/MervoSport in Roosendaal, komt zijn dagen nog wel sportend door. ‘Ik werk meerdere dagen bij 100%Voetbal, maar met diverse fitness attributen zorg ik ervoor dat ik nu thuis toch ook wel in vorm blijf. Ik ben overigens niet de enige, direct nadat de beperkende maatregelen ingevoerd werden vlogen de hardloopschoenen en skeelers de deur uit. Nu de trainingen weer starten, zien we ook weer wat meer drukte in de winkel rondom de voetbalschoenen en trainingspakken.’

Een collega, zowel bij 100%Voetbal als in de spits, is Marvin Braat. Er zijn echter wel verschillen: Marvin werkt bij de meer bekende vestiging in Bergen op Zoom, waar veel Steenbergenaren komen, terwijl Joost in Roosendaal werkt. Daarnaast maakt Marvin bij het 1e elftal zijn treffers, en speelt Joost met zijn vrienden bij zaterdag4. ‘Vorig jaar moesten we nog wennen aan het seniorenvoetbal, maar werden we uiteindelijk wel 6e. Het was voor iedereen het eerste jaar bij de senioren, ikzelf was zelfs nog een jeugdspeler maar wilde graag bij dit team gaan voetballen. Dit seizoen zie je dat we beter gewend zijn aan het seniorenvoetbal én met Jasper van Pelt voorin erbij hebben we nu 4 gevaarlijke spitsen in de selectie, waardoor we niet afhankelijk zijn van de vorm van 1 of 2 spelers.’

Volgend seizoen keert Luuk Deckers terug bij de selectie voor zaterdag4, dat dan zaterdag5 zal gaan worden. ‘De groep blijft inclusief onze trainers en leiders helemaal compleet verder, mede doordat we echt een vriendenploeg zijn. Volgend seizoen zullen we dus zeker voor de titel gaan, dit seizoen hadden we wat averij opgelopen en stak 1 team er bovenuit, waardoor we 6 punten achter stonden maar het zeker nog had kunnen gebeuren. Komend seizoen gaan we er weer voor, zowel in de competitie als ook in het bekertoernooi!’

Vader Nico hoort het tevreden aan. ‘Waar mogelijk ga ik kijken, als ik geen kantinedienst heb sta ik graag langs de lijn want die jongens spelen leuk voetbal. Joost heeft het spelletje dan wel geleerd van zijn vader, echt op elkaar lijken doen ze niet in het veld. ‘Hoewel hij net zo slecht tegen z’n verlies kan als ik vroeger, is dat ook bij beide na de wedstrijd snel over. Toch was ik echt een centrumspits, terwijl Joost met zijn snelheid vooral langs de flanken te vinden is.’

Beide besluiten nog dat ze verwachten dat de gezelligheid in de kantine zeker gaat stijgen nu er vanaf volgend seizoen meer zaterdagteams zullen zijn. ‘Ook als zaterdag4 zien we dat zeker zitten.’, aldus Joost.