728x90ad
VV Steenbergen

Gerrald Raaijmakers: Zingende topschutter of scorende zanger?

3 seizoenen geleden stopte jeugdexponent Gerrald Raaijmakers al na 1 seizoen met selectievoetbal. Ondanks dat hij onder Marco Ernest vaak op een basisplaats kon rekenen en zijn concurrenten Thom Luijks en Roy van Gils vertrokken, stapte Gerrald in de zomer van 2017 over naar het nieuw gevormde zaterdag3 (afgelopen seizoen zaterdag2).

‘Ik speelde vrij vaak en we deden mee om promotie, waarin we na een dubbele ontmoeting met SCO pas na strafschoppen in Oosterhout verloren. Hierdoor liepen we promotie naar de 2e klasse mis helaas, echter ik had m’n keuze al gemaakt. De motivatie om te trainen was er niet zo en bij het woord ‘moeten’ zakt de motivatie al snel weg bij mij eerlijk gezegd. Met een groot deel van mijn oude jeugdteam, waarmee we in de B1 kampioen werden, hebben we een nieuw team opgezet. We komen trainen wanneer we willen, spelen veel ook in de zaal en blijven daardoor dus sowieso ook wel goed in voetbalconditie.’

Het eerste seizoen was meteen goed van het nieuwe team, dat de hooggespannen verwachtingen waar kon maken. Dit kon het echter niet bekronen met een titel, een rechtstreeks titelduel met concurrent Rood Wit W zaterdag2 vlak voor het einde van het seizoen ging verloren. ‘Ik geniet meer dan ooit van het spelletje, het was een goede keuze om te gaan spelen met mijn vrienden. De jongens gaan voor mij door het vuur en andersom natuurlijk ook. Er kan zeker wat tegen elkaar gezegd worden, maar met een biertje in de kleedkamer wordt dat direct weer opgelost, bij een 1e elftal duren die irritaties soms toch wat langer.’, vervolgt Gerrald.

‘Het enige waar ik last van heb is de arbitrage, de KNVB-scheidsrechters mis ik toch wel. Ik heb nog nooit echt een goede band gehad met scheidsrechters, wat ook door mezelf komt. Maar tegen de verenigingsscheidsrechters kan ik helemaal moeilijk m’n mond houden, omdat het er regelmatig te erg bovenop ligt dat ze goede vrienden willen blijven met de thuisploeg.’

Ondanks het feit dat ze naast de titel grepen, promoveerde het team wel en werd daardoor zaterdag2. ‘We hadden dat met die selectie zeker wel kunnen worden, we wonnen ook veel duels met groot gemak. Door de vele grote overwinningen hadden we wel bewezen dat de 5e klasse niets voor ons was en mochten we van de KNVB gelukkig wel promoveren. Voor komend seizoen is de ambitie duidelijk: die titel moet naar ons!’

Niet alleen op het veld is het met zaterdag2 vaak leuk, ook naast het veld is de 3e helft vrijwel altijd langer dan de wedstrijd zelf. ‘Toch mis ik het geluid van een bollend net meer dan de microfoon na de wedstrijd hoor’, lacht Gerrald.

Vooruitblikkend op het nieuwe seizoen, zegt hij het volgende: ‘Ons team blijft vrijwel geheel intact en er zijn zelfs nog enkele versterkingen bijgekomen. Met een selectie als de onze zouden we zeker eens de titel moeten pakken, dat zal de komende seizoenen moeten gebeuren voordat de sleet erop komt. Trainer Richard Braat kan dan ook alvast 35 treffers opschrijven voor het nieuwe seizoen!’, besluit Gerrald.