728x90ad
VV Steenbergen

De Pass anno 1973 – Autoloze zondagen

Vanwege het COVID-19 virus heeft de KNVB besloten dat de amateurvoetbalcompetitie dit seizoen niet zal worden afgemaakt. Al eerder hebben we eens te maken gehad met maatregelen welke door de Nederlandse regering werden afgekondigd, waardoor o.a. veel voetbalverenigingen met (praktische) problemen te maken kregen, die uiteraard in het niet vallen bij de huidige tijd.

We bedoelen dan bijvoorbeeld de autoloze zondagen in 1973 welke werden ingevoerd i.v.m. de olie-crisis. Natuurlijk, zo ingrijpend als op dit moment was dat gelukkig niet, maar ook toen werden we geconfronteerd met een situatie die we nog nooit hadden meegemaakt. Het 1e elftal ging naar Fijnaart die zondag, voor een duel met Kaaise Boys (inmiddels gefuseerd met FSV tot vv De Fendert) en de teams kregen een ontheffing om met de bus te gaan, wat deze wedstrijd ook gebeurde.

De lagere senioren gingen per fiets, wat zeker voor de 3e helft ook handig was, naar o.a. Wouw (Cluzona), FC Bergen en vv Vosmeer.

Onderstaand de brief van de K.N.V.B. welke alle voetbalverenigingen in november 1973 in de bus kregen.