728x90ad
VV Steenbergen

Ambitieuze assistent-trainer Marc van der Wegen

Na de zomer van 2022 zal naast de nieuwe hoofdtrainer Peter van Poortvliet, verzorgster Denise van Steen en leider Rob Driessen nog een nieuw gezicht in de dug-out van het 1e elftal verschijnen. Echter voor velen is het een enorm vertrouwd gezicht, namelijk Marc van der Wegen.

Marc is lange tijd jeugdtrainer geweest, naar eigen zeggen ook een echte ‘jeugdtrainer’. ‘Ik was vooral bezig om de speler(tje)s zoveel mogelijk bagage mee te geven in een lerende omgeving, waar het resultaat ondergeschikt is aan de ontwikkeling. Dit lukte niet altijd, maar is wel altijd het streven geweest. Je mag fouten maken, zeker als allerjongste is het juist belangrijk omdat je daarvan het snelste leert.’

‘Hoe ouder de groep werd die ik trainde, hoe meer de verhouding hierin verschoof naar resultaat, ook omdat die jongens daar zelf meer mee bezig zijn. De groep die ik trainde was altijd enorm gedreven en dat prikkelde elkaar ook, waardoor we altijd verdienstelijk in de hoofdklasse meespeelden. Dat is iets waar ik wel trots op ben bij zo’n relatief kleine vereniging als wij zijn.’

Marc schoof uiteindelijk 2 zomers terug naar de senioren. ‘Samen met leider Nico van Schilt hebben we de stap naar het seniorenvoetbal gezet, in samenspraak met hoofdtrainer Robin Borremans en zijn assistent Tim vd Ree zijn we als Jong Steenbergen de kweekvijver voor het 1e elftal geworden. Zodoende waren we een vangnet voor spelers die na een blessure terugkeerden, als ook een springplank voor de jonge spelers die bij het eerste aan zouden kunnen gaan sluiten.’

Helaas heeft dit project niet tot volledige wasdom kunnen komen. ‘Het eerste seizoen zijn er nauwelijks duel gespeeld, hoewel we wel regelmatig tegen en met het eerste elftal geoefend hebben.’ Dit seizoen heeft het langzaam maar zeker vorm gekregen, vele 1e elftal spelers hebben minuten gemaakt bij Jong Steenbergen en ook vanuit Jong Steenbergen zijn er genoeg spelers die gedebuteerd hebben in het 1e elftal.

‘Mede door deze stap ben ik ook steeds nieuwsgieriger geworden naar het seniorenvoetbal. De spelers zijn er serieuzer mee bezig en zowel individueel als met (een deel van) het team zijn vele voetbalsituaties en mogelijke oplossingen hiervoor langskomen. Hierin probeer ik goed overbrengen te brengen wat de consequenties van bepaalde systemen of manieren van drukzetten zijn, anderzijds zorgt de conversatie ervoor dat ik ook over bepaalde dingen na ga denken en tot betere oefenstof kom.’

‘Het klinkt cliché, maar dat zijn enorm mooie dingen voor een trainer wanneer je dat vervolgens op zaterdagen terug ziet. Als je iets samen besluit, zorg je ook voor een breder gedragen beslissing en gezamenlijke verantwoordelijkheid.’

Marc kijkt dan ook alweer uit naar het nieuwe seizoen, waarin hij als assistent-trainer van het 1e elftal een voor hem totaal nieuwe rol zal krijgen. ‘Ik hoop dat de ervaring van Peter mijn kennis ook zal vergroten, hetzelfde geldt voor de ervaren jongens die in het 1e spelen; ook daar zal ik goed mee kunnen sparren.’

‘Ik hoop dat we een frisse start kunnen maken met het sterk verjongde team, wat door de mix van spelers met (wat) ervaring en jonge talentvolle spelers een elftal wordt waarin veel blauw-wit bloed stroomt. Dat is mijns inziens dé sleutel om binding te krijgen binnen de vereniging en het publiek dat hopelijk weer vaak langs de lijn staat!’Na de zomer zal naast de nieuwe hoofdtrainer Peter van Poortvliet, verzorger Denise van Steen en leider Rob Driessen nog een nieuw gezicht in de dug-out van het 1e elftal verschijnen. Echter voor velen is het een enorm vertrouwd gezicht, namelijk Marc van der Wegen.

Marc is lange tijd jeugdtrainer geweest, naar eigen zeggen ook een echte ‘jeugdtrainer’. ‘Ik was vooral bezig om de speler(tje)s zoveel mogelijk bagage mee te geven in een lerende omgeving, waar het resultaat ondergeschikt is aan de ontwikkeling. Dit lukte niet altijd, maar is wel altijd het streven geweest. Je mag fouten maken, zeker als allerjongste is het juist belangrijk omdat je daarvan het snelste leert.’

‘Hoe ouder de groep werd die ik trainde, hoe meer de verhouding hierin verschoof naar resultaat, ook omdat die jongens daar zelf meer mee bezig zijn. De groep die ik trainde was altijd enorm gedreven en dat prikkelde elkaar ook, waardoor we altijd verdienstelijk in de hoofdklasse meespeelden. Dat is iets waar ik wel trots op ben bij zo’n relatief kleine vereniging als wij zijn.’

Marc schoof uiteindelijk 2 zomers terug naar de senioren. ‘Samen met leider Nico van Schilt hebben we de stap naar het seniorenvoetbal gezet, in samenspraak met hoofdtrainer Robin Borremans en zijn assistent Tim vd Ree zijn we als Jong Steenbergen de kweekvijver voor het 1e elftal geworden. Zodoende waren we een vangnet voor spelers die na een blessure terugkeerden, als ook een springplank voor de jonge spelers die bij het eerste aan zouden kunnen gaan sluiten.’

Helaas heeft dit project niet tot volledige wasdom kunnen komen. ‘Het eerste seizoen zijn er nauwelijks duel gespeeld, hoewel we wel regelmatig tegen en met het eerste elftal geoefend hebben.’ Dit seizoen heeft het langzaam maar zeker vorm gekregen, vele 1e elftal spelers hebben minuten gemaakt bij Jong Steenbergen en ook vanuit Jong Steenbergen zijn er genoeg spelers die gedebuteerd hebben in het 1e elftal.

‘Mede door deze stap ben ik ook steeds nieuwsgieriger geworden naar het seniorenvoetbal. De spelers zijn er serieuzer mee bezig en zowel individueel als met (een deel van) het team zijn vele voetbalsituaties en mogelijke oplossingen hiervoor langskomen. Hierin probeer ik goed overbrengen te brengen wat de consequenties van bepaalde systemen of manieren van drukzetten zijn, anderzijds zorgt de conversatie ervoor dat ik ook over bepaalde dingen na ga denken en tot betere oefenstof kom.’

‘Het klinkt cliché, maar dat zijn enorm mooie dingen voor een trainer wanneer je dat vervolgens op zaterdagen terug ziet. Als je iets samen besluit, zorg je ook voor een breder gedragen beslissing en gezamenlijke verantwoordelijkheid.’

Marc kijkt dan ook alweer uit naar het nieuwe seizoen, waarin hij als assistent-trainer van het 1e elftal een voor hem totaal nieuwe rol zal krijgen. ‘Ik hoop dat de ervaring van Peter mijn kennis ook zal vergroten, hetzelfde geldt voor de ervaren jongens die in het 1e spelen; ook daar zal ik goed mee kunnen sparren.’

‘Ik hoop dat we een frisse start kunnen maken met het sterk verjongde team, wat door de mix van spelers met (wat) ervaring en jonge talentvolle spelers een elftal wordt waarin veel blauw-wit bloed stroomt. Dat is mijns inziens dé sleutel om binding te krijgen binnen de vereniging en het publiek dat hopelijk weer vaak langs de lijn staat!’