728x90ad
VV Steenbergen

Adnan Alisic – Assistent-trainer volgt trainersopleiding TC3

December 2021 – Nadat hij al eerder sterk twijfelde om de overstap naar V.V. “Steenbergen” te maken, schreef oud-prof Adnan Alisic zich afgelopen zomer over en trok hij vanaf dat moment wekelijks het blauw-witte shirt aan. Maar naast speler is hij ook assistent-trainer en volgt hij de trainerscursus TC3*, bij voetbalvereniging Victoria’04 in Vlaardingen. Hoe hem dat af gaat, leest u hier.

‘We hebben elke woensdag een bijeenkomst met de docenten en cursisten, steeds van 18.30u tot 22.00u. Je krijgt daarnaast nog best wat ‘huiswerk’ mee, opdrachten en trainingsvormen die je moet uitwerken of binnen de groep moet toepassen. Dit pas je op de cursus toe, je deelt ervaringen met de medecursisten en docenten. Je moet toch rekenen op zeker 4 uur huiswerk per week, naast de contactmomenten en trainingen die je dan mede verzorgd ben je zo 10 uur per week kwijt.’

Bij de cursus komt Adnan wel wat bekenden tegen. ‘Enkele jongens met wie ik bij FC Dordrecht en Leonidas heb gevoetbald zitten ook op de cursus, dat is wel leuk. Het is wel meer werk dan ik had verwacht, op dit moment vooral veel theorie, dit kost naast het drukke gezinsleven wel flink wat tijd. Zelf geloof ik meer in de praktijkervaring die ik meebreng, niet alleen als prof maar juist ook als amateurvoetballer waarmee je toch ook andere onderdelen ziet die belangrijk zijn in en team.’

Dat drukke gezinsleven vind sinds een aantal jaar plaats in Steenbergen, waar ook dochter Halima en zoon Emin bij de lokale trots voetballen.

‘We werden na onze verhuizing goed opgevangen, ik afgelopen zomer ook binnen de 1e selectie. Het is een talentvolle groep met een leuke mix van spelers en karakters, bij een ambitieuze club dus de overstap ging vanzelf. Het niveau is vergelijkbaar met de regio Rotterdam, het enige wat je daar hebt is dat er in ieder elftal meerdere spelers met individuele kwaliteiten zitten om een wedstrijd te beslissen. Qua tactiek en tempo is het vergelijkbaar met wat ik tot nu toe in deze regio gezien heb.’

Adnan kijkt ook uit naar de hervatting van de competitie. ‘Hopelijk kunnen we zo snel mogelijk de competitie weer hervatten en toewerken naar de promotie naar de 3e klasse!’

*Het diploma TC3 is geldig t/m de 4e klasse standaardvoetbal